Uchazeč o nmgr. studium – Učitelství francouzského jazyka a literatury

Vítáme všechny zájemce o studium francouzštiny v podobě učitelského programu. Zde se dozvíte vše podstatné o průběhu přijímacího řízení, pokud Vás zajímá charakteristika oboru a profil absolventa, klikněte zde.

Přípravný kurz pro uchazeče

Přípravný kurz pro uchazeče o bakalářské a navazující magisterské studium oborů Francouzská filologie a Učitelství francouzštiny se bude konat v sobotu 28. ledna 2023 v místnosti č. 116 na hlavní budově FF UK (nám. Jana Palacha 1/2, Praha 1) nebo online. Aktuální informace o kurzu najdete zde.

Den otevřených dveří

Filozofická fakulta UK pro uchazeče o studium pravidelně pořádá také Den otevřených dveří, který tento akademický rok proběhne v sobotu 13. ledna 2024. Více informací najdete na webu DOD.

Přístup do aplikace přihlášky a obecné informace o programech a přijímacím řízení na FF UK naleznete zde:

Web Oddělení přijímacího řízení FF UK: https://www.ff.cuni.cz/prijimaci-rizeni/uchazec/

Vizitka programu: https://www.ff.cuni.cz/prijimaci-rizeni/studijni-obory/navazujici-magisterske-obory/ucitelstvi_nmgr/ucitelstvi-francouzskeho-jazyka-literatury-pro-ss/

Učitelství francouzského jazyka a literatury pro SŠ – dvouleté navazující magisterské studium

Forma a typ studia: prezenční navazující magisterské

Návrh počtu přijatých: 15

Garant přijímacího řízení: doc. Radka Mudrochová

Studium je možné pouze v kombinaci s jiným učitelským programem. Jejich seznam a další informace o učitelství na FF UK naleznete na ucitelstvi.ff.cuni.cz.

Přijímací zkouška: jednokolová (ústní)

Popis přijímací zkoušky:
ústní zkouška
1) ověření orientace v pedagogicko-psychologických souvislostech edukační praxe vycházející ze znalostí a dovedností bakalářského studijního programu zaměřeného na vzdělávání (max. 10 bodů)
2) motivace ke studiu a zájem o obor (max. 20 bodů)
3) praktická znalost francouzského jazyka, lingvistika francouzštiny v rozsahu státní bakalářské zkoušky oboru Francouzský jazyk se zaměřením na vzdělávání (max. 35 bodů)
4) dějiny francouzsky psaných literatur v rozsahu státní bakalářské zkoušky oboru Francouzský jazyk se zaměřením na vzdělávání (max. 35 bodů)

V první části zkoušky půjde o strukturovaný rozhovor zaměřený na orientovanost uchazeče v pedagogicko-psychologických souvislostech edukační praxe. Doporučená literatura je dostupná na webu ucitelstvi.ff.cuni.cz. Uchazeči, který přijímací komisi odevzdá ověřenou kopii diplomu nebo doklad (vystavený studijním oddělením příslušné vysoké školy) potvrzující absolvování libovolného bakalářského programu se zaměřením na vzdělávání, bude tato část zkoušky prominuta a získá za ni plný počet bodů (10).

Další požadavky ke zkoušce:

1) seznam četby nejméně 40 děl francouzsky psaných literatur a seznam prostudovaných prací k těmto literaturám a k teorii francouzského jazyka (orientační seznam, ze kterého je možno čerpat, odpovídá požadavkům na státní bakalářskou zkoušku oboru francouzský jazyk se zaměřením na vzdělávání: II. Francouzská literatura – frankofonní literatur)
2) výtisk bakalářské práce nebo její reprezentativní části,
3) nepovinně: doklady o praxi a další materiály potvrzující motivaci ke studiu a zájem o obor.

Tyto materiály se předkládají k nahlédnutí u přijímací zkoušky.

Úvod > Francouzština > Uchazeč > Uchazeč o nmgr. studium – Francouzština > Uchazeč o nmgr. studium – Učitelství francouzského jazyka a literatury