Pensar o passado, compreender o presente, idealizar o futuro

22. a 23. září proběhne konference „Pensar o passado, compreender o presente, idealizar o futuro“ k 60. výročí založení portugalštiny jako diplomního oboru. Akce otevřená všem zájemcům.  Vše v portugalštině není-li v programu uvedeno jinak.

Program konference

Doprovodný program

Minikurz staré tupijštiny (workshop)

Prof. Eduardo de Almeida Navarro z USP v São Paulu připravil na úterý 26. září pro studenty, účastníky konference „Pensar o passado, compreender o presente, idealizar o futuro“ a zájemce z řad veřejnosti minikurz staré tupijštiny, jednoho z jazyků původních obyvatel Brazílie. Vše v portugalštině.

Workshop proběhne v paláci Oettingen (1. patro), Josefská 6, Praha 1 v časech 9.00-12.00 a 13.30-16.30.

Workshop současné portugalské a brazilské poezie

Tento workshop v pondělí 25. září povedou dvě významné odbornice na tuto oblast. Portugalské poezii se bude věnovat Rosa Maria Martelo z Portské univerzity, která za svou knihu O Cinema da Poesia obdržela Velkou cenu Eduarda Prada Coelha za esej (2013). Brazilskou poezii bude vykládat editorka poezie Any Cristiny Césarové, docentka Viviana Bosi ze Sãopaulské univerzity. Nejen pro studenty a účastníky konference „Pensar o passado, compreender o presente, idealizar o futuro“. Vše v portugalštině.

Křest knihy

25. října od 18.30 proběhne v Rytířském sále zámku Průhonice slavnostní představení knihy prof. Pavla Štěpánka Mecenáši Josefa Mánesa. Portugalský rod Silva Tarouca a jeho vliv na českou kulturu.

Úvod > Pensar o passado, compreender o presente, idealizar o futuro