Fakultní kolo soutěže Student a věda (deadline pro zaslání práce 13. dubna)

V pondělí 14. května 2018 se na FF UP v Olomouci uskuteční 8. ročník celostátní soutěže Student a věda ‒ lingvistika. Soutěže se účastní maximálně tři studenti z každé fakulty, a to na základě výsledků fakultních kol. Vítězné příspěvky celostátního kola budou publikovány ve sborníku z konference. Fakultní kolo na FF UK se uskuteční pod záštitou děkana doc. PhDr. Michala Pullmanna, Ph.D., v pátek 20. dubna 2018 v místnosti č. 18 od 12:30, podrobný program bude zveřejněn po uzávěrce příspěvků na webu soutěže (https://studentaveda.ff.cuni.cz) a bude informována široká akademická obec. Přihlásit se mohou studenti bakalářských a magisterských studijních programů. Soutěžní práce (lingvistické či interdisciplinární příspěvky týkající se lingvistiky) nejsou tematicky omezeny, jazykem příspěvků i prezentací je čeština, případně slovenština. Porota soutěže hodnotí jednak písemnou verzi, jednak ústní prezentaci a diskusi k příspěvku. Účastníci, kteří se ve fakultním kole umístí na prvních třech místech, dostanou finanční odměnu (bude vyplacena formou stipendia).

Pokyny k písemné verzi: Délka textu příspěvku v písemné podobě může být maximálně 15 normostran (včetně seznamu literatury a poznámek pod čarou, formát citačního úzu podle časopisu Slovo a slovesnost; případné přílohy se nezapočítávají do limitu 15 normostran). Elektronickou verzi ve formátu doc nebo pdf zašlete jako přílohu e-mailu na adresu robert.dittmann@ff.cuni.cz nejpozději 13. dubna do 20:00 s informací o ročníku studia, oboru a katedře, kterou reprezentujete. Zasláním elektronické verze se přihlašujete do soutěže a zároveň souhlasíte s tím, že elektronické verze příspěvků budou vyvěšeny na webu soutěže. Vytištěné verze příspěvků se neodevzdávají.

Pokyny k ústní prezentaci: Ústní prezentace je omezena časovým limitem 15 minut. Prezentující musí mít prezentaci v PowerPointu a může v případě potřeby využít i handoutů. Po každé prezentaci bude následovat zhruba deseti- až patnáctiminutová diskuse, napřed se dotazují členové poroty, pak kdokoli z publika. K dispozici bude internetové připojení, prezentaci je možné si nahrát do počítače v místnosti č. 18 před začátkem soutěže od 12:15. Porota se opírá o následující hodnoticí kritéria: 1. původnost tématu, 2. teoreticko-metodologické východisko, reflexe jeho výhod a limitů, 3. formální a obsahová podoba písemné verze (úroveň formálního zpracování včetně pravopisu, formulační a analytické schopnosti, interpretace výsledků, závěry), 4. ústní prezentace (prezentace v PowerPointu), 5. ústní projev, rétorické schopnosti, způsob vystupování, 6. schopnost formulovat stanoviska a přesvědčivě argumentovat v diskusi, schopnost reakce na otázky a připomínky poroty a širší akademické obce. Po skončení ústních prezentací se porota krátce sejde k poradě a po součtu bodování vyhlásí výsledky. Soutěžící na medailových pozicích dostanou finanční odměnu a diplomy, porota může dále udělit čestné uznání.

Porota soutěže
doc. Mirjam Fried, Ph.D. ‒ předsedkyně poroty
PhDr. Robert Dittmann, Ph.D. (ÚČJTK)
prof. PhDr. Hana Gladkova, CSc. (KJBS)